Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Nadzieja" w Legnicy

logo
Stronę odwiedzono 261364 razy, dzisiaj było 146 wizyt, wczoraj 120


Firmy

Fajnym pomysłem na prezent i to nie tylko dla osoby niepełnosprawnej jest termofor, który ma za zadanie łagodzić ból i napięcia mięśniowe. Nowością, która szturmowo zdobywa popularność są termofory naturalne https://heavenhome.pl/termofory-na-prezent/, które zrobione są z ekologicznych tkanin takich jak na przykład len. Wypełnienie tych bardzo użytecznych przedmiotów są najczęściej pestki wiśni, nasiona gryki lub ziarna innych roślin. Termofory doskonale sprawdzają się u kobiet w minimalizowaniu niedogodności miesiączkowych, bólach pleców i brzucha oraz innych dolegliwościach, których nagrzewanie przynosi pozytywne efekty.

Będąc u mojej kuzynki w Czerwonym Kościele koło Legnicy zauważyłem, że większość nowych domów ma ogrodzenia metalowe, kute i ręcznie robione. Jeszcze 20 lat temu większość domostw na polskich wsiach miała zwykłe drewniane płoty i furtki, które z pewnością nie dodawały uroku. Po zmianie tylko jednego pokolenia wygląd polskich wsi i osiedli domków jednorodzinnych znacząco się poprawił, dzięki dostępności warsztatów metaloplastyki https://www.wiech-spaw.pl/. Zakłady te produkują estetyczne bramy wjazdowe, płoty panelowe lub kute, balustrady i poręcze. Estetyka tych przedmiotów jest naprawdę na wysokim poziomie, na co z pewnością ma wpływ duża konkurencja na rynku usług w branży metaloplastyki.

Na ostatnim spotkaniu naszego stowarzyszenia głównym tematem była aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Swoje oferty w pracy prezentowało kilka małych i średnich przedsiębiorstw. Każdy z uczestników spotkania otrzymał bardzo estetyczne i przydatne gadżety reklamowe, które z pewnością będą używane przez naszych klubowiczów. Były to długopisy reklamowe, otwieracze, podkładki pod mysz i bardzo pakowne torby firmowe. Na koniec spotkania każda osoba niepełnosprawna mogła stworzyć własny kubek z nadrukiem swojego wizerunku lub wybranym napisem.

Domkiem letniskowym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych jest "Gruszeczka" http://domgruszeczka.pl/ położony w Dolinie Baryczy. Piękna okolica oraz brak wysokich schodów i krawężników sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla osób z dysfunkcją narządów ruchu. W wolnych chwilach, gdy pogoda ogranicza wycieczki krajoznawcze, można pograć w bilard lub poćwiczyć na siłowni. Dla sprawniejszych jest do dyspozycji boisko do siatkówki oraz rowery, na których można zwiedzać tęn piękny Park Krajobrazowy.

Często na uroczystościach i rocznicach naszego Stowarzyszenia jako ważną część imprezy jest krojenie i konsumpcja ciast i tortu. Najsmaczniejsze są torty z bitą śmietaną przekładane kakaowym biszkoptem. Wszyscy członkowie naszej społeczności uwielbiają smakołyki wypiekane przez lokalnych piekarzy i cukierników. Ostatnio mieliśmy okazję spróbować wyroby Cukierni Yogi z pod Wrocławia http://ciasta.wroclaw.pl/ . Byliśmy pod wrażeniem niepowtarzalnego smaku ciast, oraz oryginalnego kształtu tortu. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mogli skosztować kiedyć innych specjałów tego zakładu cukierniczego.

Poszukujesz detektywa? Liczysz na dyskretność i anonimowość? Nie masz stuprocentowej pewności, co do problemu, z którym się borykasz i który nie pozwala ci spokojnie spać? Prywatni detektywi ze STORM-u chętnie podejmą się nawet najbardziej nietypowej sprawy i pomogą w kłopocie wydającym się nie miećz satysfakcjonującego rozwiązania. W ramach naszych usług prowadzimy śledztwa dotyczące zaginionych osób, podejrzeń o niewierność partnera lub sprawdzanie przyszłych lub obecnych pracowników lub wspólników w biznesie. Doświadczenie w pracy, potwierdzone oficjalnymi licencjami, pozwala dotrzeć do faktów i informacji, które nie są dostępne dla przeciętnych ludzi.

Zakład rehabilitacyjny Sanitas z Wrocławia oferuje zabiegi w ośrodku zdrowia oraz w domu pacjenta. Fizjoterapia w tej firmie prowadzona jest zawsze przez osoby z tytułem magistra uzyskanym w polskiej uczelni medycznej lub sportowej. Rehabilitacja w naszej firmie przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, a dla kobiet po porodzie mamy specjalne zestawy ćwiczeń przyspieszające powrót do formy z przed poczęcia dziecka. Na stronie http://sanitas.wroclaw.pl/ znajdują się szczegóły oferty, w tym także propozycja dla osób chcących zrzucić nadmiar kilogramów, aby poprawić swój wygląd i swoją samoocenę. Dysponujemy także wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego w której do dyspozycji wszystkich potrzebujących są przedmioty i urządzenia ułatwiające życie inwalidom.